Najlepszy kredyt


Wybór najlepszego kredytu zależy od tego jakie mamy potrzeby. Dla jednych będzie to jak najniższy koszt, dla innych kluczowe jest to, aby pieniądze otrzymać bardzo szybko lub aby nie była naliczana prowizja za wcześniejszą spłatę. Na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji?

Wiele osób po kredyt wnioskuje w swoim banku, w którym posiada konto. Wydaje im się, że dzięki długoletniej relacji ich bank przedstawi im najkorzystniejszą ofertę. To nie do końca prawda. Stałym klientom bank co prawda zwykle oferuje lepsze warunki niż nowym, ale nierzadko jeszcze korzystniejszy kredyt można uzyskać w innym banku, z którym do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Dlatego zawsze warto sprawdzić i przeanalizować kilka ofert zanim zdecydujemy się podpisać umowę.

Porównania trzeba jednak dokonywać nie tylko na podstawie oprocentowania. To może wprowadzać w błąd. Obecnie prowizja czy koszty ubezpieczeń dodawanych do kredytu mogą być bowiem znacznie wyższe niż odsetki. Dlatego najlepiej porównywać oferty na podstawie całkowitego kosztu kredytu, na który składają się:

Prowizja za udzielenie – jest to jednorazowa opłata, którą bank pobiera już przy uruchomieniu kredytu lub pożyczki. W niektórych bankach musimy ją zapłacić z własnych środków, a w innych jest doliczana do zadłużenia w wypłacanym kredycie. Jej wysokość może wynieść od 0% do nawet ponad 20% kwoty kredytu.

Odsetki – ich wysokość zależy od oprocentowania kredytu. Co ważne, zwykle znacznie rosną, jeśli nie spłacamy rat w terminie.

Ubezpieczenie – podwyższa ono koszt kredytu o składki ubezpieczeniowe, ale dzięki niemu ubezpieczyciel spłaci nasze zadłużenie np. w sytuacji, gdy stracimy pracę czy ulegniemy wypadkowi i nie będziemy mogli pracować.

Zawszę należy dokładnie zapoznać się z jego warunkami, aby dowiedzieć się, w jakiej sytuacji możemy z niego skorzystać i ile nas to będzie kosztowało.

Optymalnej dla nas oferty, możemy poszukać samodzielnie lub skorzystać z pomocy porównywarki kredytowej,stron internetowych gdzie można uzyskać dużo nam potrzebnych informacji, które znacznie ułatwią nam to zadanie. Dzięki temu znalezienie najlepszej dla nas oferty nie będzie wymagało zbyt wiele czasu. Poniżej znajdą państwo oferty kredytów i pożyczek